Top Menu
Menu

Technická analýza – Co je graf?

0 Comments

Tím nejjednodušším, co lze v technické analýze nalézt jsou grafy . Díky nim je možné jednoduše zobrazit takovou sérii cen za časový úsek, jakou si jen přejete. Graf může ukazovat například pohyb cen za více než rok, kdy každý bod, který je na grafu umístěn představuje jednotlivou uzavírací cenu daného dne. Graf ale také může zobrazovat pohyb komodity za jednu hodinu a mnohé další. Co se týká ceny, ta se většinou pohybuje na ose Y. Čas poté na ose X.
měření frekvence
Existuje několik věcí, na které by se měl každý investor zaměřit, když analyzuje graf, jelikož tyto informace velmi ovlivní jeho celkový záměr. Zahrnují dokonce i měřítka u času a ceny, které se podílejí na tvorbě grafu.
Díky měřítku času je možné vidět data, která se zobrazují ve spodní části grafu, což může znamenat jak sekundy, tak dokonce i desetiletí. Měřítka, která se používají nejčastěji, jsou menší než jeden den, týden, měsíc, čtvrtletí či rok. Časové úseky, které jsou kratší, jsou využívány zejména obchodníky a investory, kteří potřebují vidět větší detail, i když je to v tomto měřítku poměrně složité, kvůli všem možným odchylkám, které můžeme považovat za rušivé elementy.
Když se zaměříme na týdenní, měsíční a čtvrtletní časové úseky, zjistíme, že se využívají k analýze dlouhodobých trendů. Každý bod v takovýchto grafech je jakousi zmenšenou verzí toho, co se v dané specifické metodě stalo.
plánování v sešitě
Díky týdennímu grafu je možné například zjistit to, jaké jsou cenové pohyby z hlediska celého týdne či uzavírací cenu posledních obchodních dnů.
Pracovat s grafy je poměrně snadné, pokud přijdete na to, jak s nimi zacházet. Jsou navíc velmi užitečné, takže čím dříve se s nimi naučíte, tím pro vás lépe. A pokud nevíte jak na to, určitě nemusíte zoufat, jelikož na internetu lze nalézt mnoho návodů, jak to hravě zvládnout.

4/5 - (3 votes)