Top Menu
Menu

Dovolená v Praze? Ano!

0 Comments

Naše hlavní město skýtá mnoho pamětihodností, které stojí za zhlédnutí. Myslím si, že strávit dovolenou v Praze je dobrý nápad. Ať už zde strávíte týden nebo 14 dní. Každý den můžete zažít jiný zážitek a poznat krásy tohoto města. Dle mého názoru je to příjemně strávený čas s rodinou a přáteli.
václavské náměstí
 
Památky a pamětihodnosti
 
Praha poskytuje mnoho možností pro návštěvu památek. Určitě si nenechte ujít Pražský hrad, který je nejvýznamnějším českým hradem. Od 9. století byl sídlem českých knížat a nyní je sídlem prezidenta. Součástí je i Katedrála svatého Víta, která je tradičním místem korunovací českých králů i jejich odpočinku. Staroměstské náměstí “Staromák” je náměstí v centru Starého Města.  Obklopují ho další památky: Staroměstská radnice s orlojem, Týnský chrám, kostel svatého Mikuláše, palác Kinských, dům “U kamenného zvonu”, pomník mistra Jana Husa. Vyšehrad: historické hradiště a pevnost. Dále Vyšehradská pevnost, kostel sv. Petra a Pavla, rotunda sv. Martina. Další památky jsou: Strahovský klášter, Národní muzeum, Petřínská rozhledna, Karlův most a mnohé další.
 
Za zmínku stojí návštěva ZOO v Praze. Zde rozhodně doporučuji si vyhradit celý den, od rána až do večera. Areál je rozlehlý a nabízí k vidění mnoho zvířat. Vstupné se pohybuje pro dospělého 200 Kč, pro děti dle věku dítěte. Existuje i možnost roční vstupenky, nebo rodinného vstupného. Určitě vás návštěva ZOO nezklame, je to hezký zážitek. Můžete využít i množství posezení a samozřejmě i občerstvení.
 
Pokud se vydáte do Prahy v jarních a letních měsících, tak si určitě vyrazte na “Náplavku”. Často se zde konají i různé akce. Můžete si zde posedět u řeky, nebo na lodi. Dát si nějaké občerstvení a něco na žízeň. Velice příjemná zastávka. Pokud se vydáte v zimě, tak se určitě stavte na vánočních trzích ať už na Staroměstském nebo Václavském náměstí a ochutnejte tradiční “Trdelník”. Večer lze využít nespočet barů, diskoték a restaurací, které vám poskytnou nespočet možností pro strávení příjemné noci.
 ulička v Praze
Ubytovat se můžete buď v hotelu nebo hostelu. Záleží čistě na vás, kolik chcete investovat do ubytování. Samozřejmě můžete využít komfortu přepravy pomocí taxislužby z nádraží až do hotelu. Přeji krásný pobyt v Praze a určitě budete mít nádherné zážitky a vzpomínky.