Top Menu
Menu

Uber a jeho novinky

0 Comments


Uber je službou, která přepravuje cestující. Rozdílem oproti klasické taxislužbě je to, že Uber taxi si neobjednáváte přes dispečink, když tam zavoláte, ale přes aplikaci, kterou si stáhnete bezplatně do svého chytrého telefonu. Ceny jsou příjemnější ve srovnání s klasickými taxi službami. Řidič, který Vás poveze, není taxikář s licencí, nikoliv řidič, který si přivydělává přepravou lidí ve svém volném čase a má platný řidičský průkaz určité skupiny. Tato služba je dostupná u nás od roku 2014 pouze v Praze a nově taktéž od 2/2017 v Brně.
označení taxi

Uber a novinka, kterou zavádí

Do této doby bylo možné pouze cestovat z místa „A“ do místa „B“. Prostě jste si zvolili Vaše místo nástupu a cíl cesty. Vše jste objednali, zvolili typ služby ( UberPOP – náhodné vozidlo, které není starší 10 – ti let, UberSelect – lepší řidič dle hodnocení a lepší automobil střední třídy nebo UberBlack – řidič v obleku, který vás poveze limuzínou, provedli bezkontaktní platbu za tuto službu a mohli se chystat, jelikož v určitou dobu, kterou jste si zvolili, pro Vás přijel řidič. Nyní už to bude krapet lepší.
stromeček v autě
Od konce října 2017 by mělo jít to, že si budete moci nastavit v aplikaci více zastávek. To znamená, že pokud se vydáte na cestu se svými přáteli, rodinou či známými, není potřeba, abyste se sešli na jednom místě a společně nasedli a odjeli, ale je možné, že se ostatní přidají na různých zastávkách, na kterých jste se předem domluvili. To platí i v opačném případě, když budete vystupovat každý jinde. Vše si toto nastavíte v aplikaci velmi jednoduše. Najdete to pod obrázkem plus, který Vám dovolí nastavit si zastávky při Vaší cestě.
Využívat Uber, bude snad v blízké době možné i v jiných městech České republiky. Stále se, ale neví, jestli se tato služba, která vznikla v Kalifornii, se u nás bude více rozšiřovat či ne. Doufejme však, že ano. Po celém světě má více jak miliardu příznivců, kteří ji využívají často a velmi rádi. V mnoha městech již Uber, vyřadil z provozu klasické taxi služby, které se většinou snaží jen lidi okrádat, svými nízkými cenami a spolehlivostí.