Top Menu
Menu

Trápí vás horké letní paprsky?

0 Comments


Na léto se těší většina lidí, protože podzim a zima jsou dlouhé a psychicky náročné kvůli brzké tmě. Dny jsou krátké, a tak od Vánoc netrpělivě očekáváme alespoň jaro. Během léta si užíváme letní dovolené a koupaliště, ale horka nám mohou poničit majetek a také nám mohou znepříjemnit pobyt venku. I ve stínu bývá velké horko a dusno, a tak je jen málo možnosti jak si pobyt venku zpříjemnit. Ostré sluneční paprsky mohou způsobit i řadu dalších problémů, mezi které patří i oslnění při jízdě na kole či autem.

brýle u bazénu

Sluneční brýle nejsou jen módní doplněk, ale jsou především pomůckou, která nám chrání zrak před škodlivým slunečním zářením. Lidé kteří nenosí kvalitní sluneční brýle mají v pozdějším věku daleko vyšší šanci, že budou mít v oku zákal. Proti problémům s očima působí například polarizační brýle dámské, které jsou funkční a navíc dobře vypadají. Proč zvolit polarizační brýle? Jsou potaženy speciálním filtrem, který nemění barvy, ale dokáže velice účinně tlumit sluneční světlo. Díky tomu je přes ně skvěle vidět a není potřeba mhouřit oči.

brýle v pouzdru

Sluneční brýle vám mohou zachránit život
Nejednou proletěla médii zpráva o dopravní nehodě, která byla způsobena oslněním sluncem. Když vás za volantem oslní sluneční paprsky, nevidíte nic, nicméně když budete mít kvalitní brýle, bude to o dost lepší. Polarizační brýle běžně nosí profesionální řidiči právě z toho důvodu, že mají vyzkoušené, že dokážou tlumit sluneční svit, aniž by měnily barvy či ostrost. Díky tomu jsou populární a mohou zachránit život i vám. Samozřejmě se hodí nejen do auta ale i na běžné nošení, protože mají vysoký ochranný filtr a účinně chrání oči před škodlivým vlivem slunečního záření. Je lepší investovat do kvalitních brýlí a neriskovat než nosit levné brýle za pár korun, které jsou v podstatě k ničemu – rozhodně nechrání vaše oči.