Top Menu
Menu

Výhody a nevýhody americké hypotéky

0 Comments

Řada bankovních i nebankovních subjektů dnes nabízí celou řadu úvěrových produktů. Je tedy čistě na preferencích daného žadatele, pro kterou z možností se rozhodne. V současné době je navíc na trhu přebytek likvidity, nikoho tak jistě nepřekvapí, že se poskytovatelé úvěrů neustále předhánějí s lepšími nabídkami. Dnešní situace opravdu přeje všem, kdo si chtějí půjčit…poskytovatelé půjček totiž v posledních letech de facto bojují o každého nového klienta. Pojďme si ale popořadě představit všechny dostupné úvěrové produkty na našem trhu. Možná pak získáte přeci jenom ucelenější představu o svých možnostech.

uzavírání smlouvy

Americké hypotéky jsou skvělou volbou v případě, kdy žadatel nemá ucelenou představu, na co chce peníze čerpat. Chce cestovat, studovat v zahraničí nebo třeba pořídit nový automobil? V takovém případě se běžný hypoteční úvěr na bydlení nehodí. Ve srovnání se spotřebitelským úvěrem, vám americká hypotéka může nabídnout velmi příznivou úrokovou sazbu. V současnosti je to jen něco málo přes 3%. Řada bankovních i nebankovních subjektů nabízí delší dobu splatnosti než v případě spotřebitelského úvěru a je možné si půjčit i poměrně vysokou částku. Je však potřeba počítat se zástavou nemovitosti, i díky nižšímu riziku ztráty je tak možné získat výhodnější nabídku než v případě spotřebitelského úvěru. V případě neschopnosti splácet se ale dlužník vystavuje vysokému riziku ztráty nemovitosti.

společné plány,

Většina neúčelových hypoték může žadateli poskytnout maximálně 70% ze zástavní hodnoty nemovitosti. Některé subjekty navíc mají nastavenou nejvyšší hodnotu půjčené částky, aniž by braly zřetel na aktuální zástavní hodnotu nemovitosti.

Oproti tomu běžná hypotéka na bydlení je účelovým úvěrem. Z toho plynou jisté povinnosti, které dlužník podpisem smlouvy k věřiteli má. Disponuje však nejnižší úrokovou sazbou ze všech dostupných úvěrů.