Top Menu
Menu

Renovace kovových výrobků

0 Comments


Koroze

Když se vyrobí nějaký předmět z kovu, který nemá schopnost odolávat korozi, ale má být umístěný venku, tak jej musíme ošetřit dodatečně. Jestliže chceme opravdu hezký vzhled i odolnost, tak je tu možnost pochromování, ovšem pamatujte na to, že to není nejlevnější možnost. Proto se na povrch může nanášet jiný prvek, který materiál ochrání. Další možností je antikorozní nátěr či nástřik barvou, což je zcela běžná možnost. Můžeme se podívat na starší auta, přičemž řada modelů je známá tím, že začali řeznou již po pár letech.

zrezlý vůz

Z tohoto důvodu se vyplatilo udělat na nich antikorozní nátěr, abychom tomu zabránili. Když se nějaká rez objeví, tak je nutné ji řešit hned, protože jinak může být součást za pár let nepoužitelná. Základem je zbavit se koroze, přičemž k tomu nám poslouží ocelový kartáč a šmirgl papír. Jakmile budeme mít zase čistý kov, tak jej zase musíme správně ošetřit, jinak by se koroze zase vrátila.

Pískování

Jestliže máme velkou konstrukci, nebo spoustu výrobků, tak ruční šmirglování by zabralo opravdu hodně času. Z tohoto důvodu je proto mnohem efektivnější tryskání. Jde tu o to, že na materiál jsou tryskány abrazivní částicemi, takže dosáhneme hezkého povrchu, jenž bude zbavený právě koroze, barvy a podobných nežádoucích prvků. Různých strojů je mnoho, takže si můžeme vybrat ideální pro naše využití. Když jej budeme požívat hodně často k náročnějším účelům, tak musíme mít profesionální zařízení, jenž tuto zátěž s přehledem ustojí.

loupající se barva

Provoz Vás nemusí stát spoustu peněz, protože běžně strojům stačí jako abrazivní materiál písek. S ním se setkáte velmi často, protože když zvolíme správnou zrnitost, tak funguje velmi dobře a je za nízkou cenu. Jestliže se budeme věnovat mobilnímu pískování, tak nezapomeňte dokoupit ochranný oděv, který nás chrání před odlétávajícími částicemi a také jejich vdechnutí.