Top Menu
Menu

Nástroj ke cvičení vhodný i pro nejmenší

0 Comments

Dnes mají problémy s nadváhou nejen dospělí, ale rovněž i naše mládež. Proto je nutné je inspirovat a držet u pohybových aktivit co to jen jde.

Nástroj ke cvičení vhodný i pro nejmenší

Obezita sice stále není v našich zeměpisných šířkách takovým tématem, jakým by asi měla být, ale alespoň už se dostává do podvědomí širší veřejnosti fakt, že se nejedná o nic dobrého. Být tlustý nepřináší žádné benefity, spíše naopak. Obezita si jen bere a nic nedává. Člověk, který má nadměrnou váhu po delší dobu se nejenže obecně cítí daleko hůř než lidé s normální váhou, ale rovněž jsou statisticky častěji nemocní. A to jak s běžnými onemocněními typu nachlazení, tak i s horšími nemocemi chronického charakteru. A co je na tom nejhorší, že obezita už začíná řádit i mezi mládeží.

Kluk skáče

Z velké části za to může přehlížení ze strany rodičů, kteří lépe nekontrolují, jak se jejich dítě mimo domov stravuje, ani se nezajímají o pohybové aktivity svého potomka. To potom může vyústit právě až do obezity. A to není dobře, jelikož si mládež tyto návyky bere často s sebou do dospělosti, což samozřejmě stojí zdravotnictví a společnost obecně peníze. Proto je vhodné dohlížet na mládež, aby pravidelně sportovala. A to už od malička. Možností je k tomu dost, a to i v domácím prostředí.

Tělocvična není nezbytná

Donutit desetileté kluky či holky začít se hýbat, když mají po ruce herní konzole, není nic snadného, ale není to ani nemožné. Dobrou motivací je výběr té správné sportovní aktivity. Proto je dnes velice oblíbená trampolína pro děti v mnoha možných i nemožných verzích. Jedná se o nástroj, se kterým je cvičení nanejvýš zábavné a kolikrát si ho užijí nejen samotné ratolesti, ale i jejich rodiče. Skákání, i když je to docela sranda, není vůbec lehká volnočasová aktivita a chvíli trvá, než si člověk vypěstuje kondici na takové úrovni, že to zvládne provádět desítky minut v kuse.

Plážová trampolína

Správný výběr

Vhodná trampolína by měla mít hlavně všechny bezpečnostní prvky, bez kterých by se neměla ani používat. Mezi tyto prvky patří jak obvodová síť, tak i kryty na pružiny. Bez nich je skákání zbytečné riziko.