Top Menu
Menu

Koníčky

0 Comments

Každý má nějaký, někteří o svých koníčcích mluví více než jiní. Ovšem každého jeho záliba nějakým způsobem uspokojuje, to je ten důvod, proč je vykonávána. I slovo záliba je odvozeno od zalíbení, což mluví samo o sobě.

Někdo rád sportuje, druhý rád rybaří, další rád plete. Každý člověk je jiný, a proto nemůže všechny bavit všechno. To je i možná příčina toho, že jsou stále objevovány nové a nové oblíbené činnosti. Na druhou stranu tu máme i netradiční hobby, o kterých je již natočeno několik pořadů, kde lidé za svou zálibu považují pojídání kamenů nebo surfování na střehách vlaků.
sbírání předmětů

Jeden z takových bizarnějších koníčků je oblíben mezi tafofily, to jsou lidé, které nějakým způsobem přitahuje smrt a vše okolo ní. Svůj volný čas tráví na hřbitovech, kde si fotí různé náhrobky, čtou si epitafy, dokonce se zúčastňují pohřbů, protože je to zkrátka nějakým způsobem uspokojuje.

Sbírání poštovních známek nebo cukrů už je rovněž pase. Teď frčí sbírání plynových masek, dokonce i jeden Čech má sbírku, ukrytých jich má doma stovky. Mezi oblíbené se řadí sbírání čtyřlístků, někteří jsou rádi, když jich objeví pár za život, na druhou stranu jsou tu i ti, kteří jich vlastní tisíce.
záliba v hudbě

V Austrálii jsou populární závody v hodu tuňákem, nicméně to zřejmě ochráncům zvířat připadalo moc drastické, a tak se od roku 2008 hází už jen maketou této ryby. Ženy, které rády žehlí, se mohou zúčastnit této zajímavé sportovní disciplíny, pořádají se totiž i mistrovství světa. Vášniví cyklisté mohou místo nových a přizpůsobených kol použít ta historická, rovněž je někdo sbírá, a dokonce na nich jezdí po svém okolí.

Na závěr se můžeme shodnout, pod pojmem netradiční koníčky se nerozumí nebezpečné, ale tyto dva pojmy se navzájem nevylučují. Polykání kulečníkových koulí nebo ostrých dýk či mečů patří mezi velmi nebezpečné, nemálo lidí přišlo při tomto hobby o život. Je potřeba si dávat pozor a nepřeceňovat se.