Top Menu
Menu

Každý musí tíseň zvládnout

0 Comments

I kdyby se dělo nevím co, lidé potřebují a budou potřebovat peníze. Na světě už je to prostě tak zařízené, že kdykoliv lidé něco potřebují, musí si to koupit, a aby si to koupit mohli, musí mít platební prostředky, jimiž se až na vzácné výjimky rozumí peníze. Protože co ten, kdo žádné peníze nemá nebo kdo jich má jenom poskrovnu? Ten si nemůže dopřát nic nebo skoro nic z toho, co je mu nabízeno, a bez toho pak pochopitelně trpí nedostatkem. A to není vůbec nic příjemného.

mince pod lupou

Jenže mít peníze je spíše privilegium než samozřejmost. Ani ti, kdo pilně pracují, jich nemívají automaticky vždycky dost, a o těch ostatních už snad ani nemluvě. Jenže peníze potřebují i ti, kdo je nemají. Každý je potřebuje využívat, a každý si je tedy také musí někde pořídit. A když to nejde jinak, musí se vzít zavděk aspoň půjčkou.

Jenže ono to ani s půjčkou nebývá často jednoduché. I tu lidé mohou sice chtít, ale bezvýsledně. I o tu se může leckdo ucházet, ale nakonec neuspěje. Protože půjčky jsou nejen od toho, aby se využívaly, ale i od toho, aby se nakonec zase řádně splatily. A když panují pochybnosti o tom, zda bude takové splácení v silách určitého konkrétního žadatele, raději mu už preventivně v bance nepůjčí. Jistota je jistota.

několik mincí

Ale pro takového neúspěšného žadatele je to naopak nejistota. Tento totiž rázem neví, kde ještě tolik potřebné finance vzít. Když už mu ani nepůjčí…

Ale oni mu nakonec možná přece jenom někde půjčí. Když se podíváme na to, co třeba obnáší nebankovní hypotéka, zjistíme, že ani docela chudí lidé se záznamy v registrech dlužníků, exekucemi a dalšími potížemi nemusí být ztraceni, že i ti mají někde šanci. A to tady, u nebankovní společnosti a její hypotéky. Protože když tu někdo může splácení zaručit zástavou své nemovitosti, je dostatečně důvěryhodný na to, aby mu nějaké ty peníze dali. A to třeba i velké peníze za výhodných podmínek.