Top Menu
Menu

Kam zamířit pro peníze?

0 Comments

Když člověk potřebuje peníze a skutečně to spěchá, obrátí se zpravidla na příbuzné nebo kamarády. Protože ti jsou mu vesměs po ruce a kontaktovat je není složité a navíc u nich člověk obvykle hned ví, na čem je. Buď mu nějakou tu hotovost k dispozici dají, nebo ne, a tím to hasne.
Ovšem co dělat ve chvíli, kdy tito nepůjčí? Třeba proto, že tolik sami nemají, nejednou ale klidně i jenom proto, že nehodlají riskovat a takovému žadateli zase až natolik nedůvěřují?
Pokud člověk na ony peníze opravdu nemůže dlouho čekat, obrátí se rovnou na nějakou tu nebankovní společnost a zažádá si dejme tomu o nějakou tu nebankovní hypotéku.
banka na dlani
Činí tak nejednou i ti, kdo by dost možná uspěli i v bance a za příznivějších podmínek. Jenže znáte to – bankovní úředníci budou chtít potvrzení o žadatelových příjmech, budou se šťourat v jeho soukromí, nahlížet do registru dlužníků a podobně, a to se vleče. Což je prvním důvodem, proč se ve chvíli, kdy čas kvapí, na banku neobracet. No a pak je tu navíc ještě i ono všudypřítomné riziko, že se bance cokoliv počne nepozdávat a z půjčení peněz v tu chvíli v mžiku sejde.
A kdo by tím ztrácel čas, že?
A proto u lidí vesměs. A to proto, že je tato daleko rychlejší, lze ji snáze vyřídit a pravidla jsou tu nastavena tak, že každý už od počátku ví, dostane-li žádané, nebo ne.
Při takové žádosti o nebankovní hypotéku je vše předem jasné. Člověk ví, že musí výměnou za tuto dát té které finanční instituci do zástavy nějakou nemovitost, což leckomu pochopitelně nemusí být zrovna dvakrát po chuti, ví ale také, že se mu kvůli tomu nebude nikdo vrtat v soukromém a profesním životě, že nikdo nebude tak zevrubně studovat registr dlužníků, že nebude nikdo chtít doložení toho či onoho.
klíče od realitky
A navíc má taková nebankovní hypotéka výhodu už i v tom, že ji lze vyřídit i bez nutnosti chodit někam na nějakou tu pobočku. Protože žijeme v době internetu a jeho prostřednictvím se dá tato vyřídit více než hravě.
A to i v případě lidí, kteří nejsou zrovna ideálními dlužníky. Kteří však určitě budou svědomitě splácet. Přinejmenším proto, že kdyby nespláceli, o svou nemovitost by mohli přijít. A to si každý dobře rozmyslí.