Top Menu
Menu

Kam se hodí přístřešek, pergola, či zahradní altán 3 x 3 m

0 Comments


Kde se staví pergoly a přístřešky

Novostavby – pergola je v současnosti velmi rozšířeným stavebním prvkem architektonického řešení, které vyjadřuje osobitý vkus majitelů novostaveb. Staví se buď z osvědčené dřevěné konstrukce v různých variantách mořidel a ochranných laků, anebo ze slitiny hliníku, jejíž eloxovaný povrch lze zbarvit do mnoha různých odstínů, podobně jako např. hliníkové klíče.

zahradní přístřešek

Mobilní dřevostavby – zájem o mobilní domy je dnes obrovský, je to relativně rychlá cesta k vlastnímu bydlení, navíc překvapivě komfortní, a především s možností využít pozemek v zajímavé lokalitě. Velmi často se staví pergoly a přístřešky právě zde, kde lidé ocení posezení na terase před domem, odkud je to blízko na zahradu a do okolní přírody. Některé dřevostavby se staví i v půdorysu do písmene L a přistavěná pergola jim vtiskne ráz podobný přímořským bungalovům.

zahradní altán

Starší rodinné domy a vilová zástavba – různé tvary a velikosti přístřešků se hodí i ke starší zástavbě, ať už jsou to prvorepublikové vily, anebo řadové domky, či běžné typy rodinných domů se sedlovou nebo rovnou střechou. Výhodou přístřešků je jejich obrovská variabilita, staví se v podstatě na míru a v kombinaci s popínavými rostlinami jsou ozdobou pro každý typ objektu.

Altány v zahradách a zahradních koloniích – zahradní altány byly za socialismu považovány za feudální přežitek, naštěstí se tento hloupý názor mezi lidmi příliš neujal a zejména dnes se takové stavby těší velkému zájmu majitelů zahrad, chat a zahrádkářských osad. Zvolíme-li uvážlivě jeho polohu, máme k dispozici kryté zázemí pro pobyt uprostřed přírody. Uvnitř altánu může být jen malý stolek pro občerstvení, nemusí mít ani příliš velké rozměry, obvykle postačí zahradní altán 3 x 3 m, aby poskytoval dostatek soukromí i pro případné návštěvy. Altány byly již v minulosti inspirativní pro řadu umělců, milovali je např. spisovatelé Karolína Světlá a Johann Wolfgang Goethe, a s jedním takovým altánem se můžete setkat kupříkladu v zámecké zahradě v Českém Krumlově.