Top Menu
Menu

Jak se vyrovnat s rozchodem a neopětovanými city?

0 Comments

Procházíte si těžkým obdobím ukončení vztahu či nešťastnou láskou? Ať už prožíváte cokoli, je pravý čas se přes to přenést a odreagovat se. Zde je pár našich tipů na aktivity, které Vám v tom pomohou.

brek – psychická bolest

Věnujte se rodině a přátelům

Nejlepší psychickou oporovou mohou být právě Vaši blízcí. Domluvte si s nimi schůzku, zajděte do kina, navštivte kavárnu, nebo se společně jen projděte po městě. Především nezůstávejte izolováni od okolního světa sami doma a přinejmenším prohoďte s okolím alespoň pár slov o jakémkoli tématu.

 

Pusťte si film, seriál, video

Pokud přeci jen netoužíte po společnosti, na internetu jsou k nalezení mnohé platformy plné dokumentů, komedií, hororů a dalších všemožných žánrů, stačí si jen vybrat dle vlastních preferencí. Sledováním přijdete na jiné myšlenky a v hlavě si urovnáte ty aktuální.

zlomené srdce

Poslouchejte hudbu

Najděte si písně, které odpovídají Vaší emoční situaci, nebo se naopak poohlédněte po pozitivních na rozveselení a rozptýlení. Muzika je doslova pro každého a jakmile objevíte svůj styl, skladby Vám budou nápomocné v těžkých životních fázích.

 

Sebevzdělávejte se

Věnujte tuto obtížnou dobu zvyšováním svých kvalit v pro Vás prospěšných oborech. Procvičujte cizí jazyk prostřednictvím webových stránek, hledejte informace o aktuálním dění. Další vědomosti nejsou nikdy na škodu.

 

Čtěte

Oprašte svou oblíbenou knihu, otevřete internetové novinky ze světa, kupte si časopis. Jakmile se ponoříte do děje, opustí Vás veškeré starosti. Spousta děl se navíc již umístilo na internet v podobě PDF ke stažení zdarma.

 

Cvičte

Udržet se ve formě má pro každého jinou míru důležitosti. Pokud ale vyměníte čokoládové tabulky za zeleninový salát, hned se ucítíte lépe. Vytvořte si vlastní plán a dopřejte svému tělu trochu pohybu a zdravé výživy.

 

Nakupujte

Dovoluje-li to Váš finanční stav, naběhněte do svých preferovaných obchodů a obměňte svůj šatník. Udělejte si radost novými kousky!

 

Úklid

Nezahálejte. Chopte se domácích prací ve velkém a udělejte si pořádek ve své domácnosti. Jakmile Vás obklopí čisté prostředí, dostanete na věci nový pohled a motivujete se k povinnostem.

 

Pro každého jednotlivce je účinná jiná metoda k zacelení svého šrámu na srdci. Ať už si zvolíte kteroukoli, především nepodléhejte bolesti a negativním emocím.