Top Menu
Menu

Investujte bezpečně do toho, co znáte

0 Comments

Lidé se z pohledu osobních financí dělí na dvě skupiny. Na utráceče a šetřílky. Pokud patříte do první skupiny, tak byste své zvyky měli raději přehodnotit, protože v budoucnosti by vám nemuselo zbýt vůbec nic. Šetřílkové jsou na tom mnohem lépe, ale i ti se musí naučit, jak správně a bezpečně investovat a zhodnocovat své peníze. Existuje pár zaručených tipů, díky kterým neproděláte.
 zlaté mince

V informacích je síla

Zlaté pravidlo zní: neinvestujte do věcí, kterým nerozumíte. Trh s cennými papíry vám nic neříká a nerozumíte jeho principu? Tak do nich své peníze nedávejte. Na trhu existuje nespočet možností. Proto si vždy zvolte to, co alespoň trochu znáte. A než začnete, tak si o tom zjistěte co nejvíc údajů.
 

Diverzifikace je klíč k úspěchu

Diverzifikace jednoduše znamená rozdělení obnosu na více míst. Dokonalé jsou např. podílové fondy, ve kterých se nachází desítky cenných papírů od různých společností. Díky tomu neproděláte ani ve chvíli, kdy se jedné z firem nebude dařit. Ostatní rozdíl vyrovnají a vy neproděláte. Neupínejte se na jediný produkt a vydělávejte na více místech zároveň.
 

Neměňte své plány kvůli krizi

Velmi důležité je také nastavit si investiční horizont. Na začátku si vždy stanovíte určitou délku investování. To neměňte ani v případě, že přijde tržní krize. Vydržte a neustupujte. Možná to pro vás bude znamenat skutečnou zkoušku pevné vůle, ale zajisté se to vyplatí. Pokud ale zvládnete tohle, tak zvládnete všechno. Každý vklad přináší riziko, a proto s tím musíte počítat.
 vkladní knížka

Na krátkou dobu volte nízké riziko

Šetřit na třicet let dopředu chce dnes asi málokdo, ale i takové zhodnocení je důležité. Rozhodnete-li se pro krátkou dobu, vyplatí se vám spíše konzervativnější produkt. V takovém případě musíte počítat s nižším ziskem. Pokud chcete utržit více i v krátkém období, budete muset zariskovat. Může se vám to samozřejmě vyplatit, ale také můžete přijít o peníze. Proto se dobře rozmyslete.