Top Menu
Menu

Holí mazlíčci

0 Comments

Kdo by nechtěl mít u sebe doma roztomilého mazlíčka, o kterého by se mohl starat, a který by mu věnoval spoustu náležité lásky. Možností toho, jakého domácího mazlíčka si může člověk vybrat je mnoho, a tak není problém, když si chcete pořídit něco neobvyklejšího. Problém ale nastane tehdy jeli budoucí páníček alergický na zvířecí srst, tehdy se možnosti výběru poměrně zužují.
různobarevný chameleon na větvi
Jste-li alergičtí na srst   a toužíte alespoň po menší zpětné vazbě od vašeho nového přírůstku, zvolte si například hada. Mnozí lidé mají z hadů hrůzu, nicméně had, stejně tak jako jiní ochlupení mazlíčci si dokáži poměrně dobře zvyknout na lidský kontakt. Mezi ty nejčastější hadí mazlíčky patří například hroznýš královský, jeho název nás může lehce odradit, nicméně díky své neagresivní a klidné povaze je vhodným mazlíčkem skoro pro každého, podobně je na tom i krajta královská, která je ale podstatně menší. Na druhou stranu musíme počítat se vším okolo péče o hady. Terárium není vždy úplně levná záležitost a také je nutné počítat s prostorem, který zabírá. Na druhou stranu jejich výhodou je krmení. Hadi, mají na rozdíl od savců úplně odlišný způsob trávení, a tak je potřeba je krmit jen párkrát do měsíce. Avšak musíte počítat s tím, že hadi jsou masožravci a jejich potrava musí být živá a v pohybu.
stočený zelený had na stromě
Jestliže si nemyslíte, že had pro vás ten pravý mazlíček, můžete zkusit zvolit rybičky. Péče o rybičky samotné není příliš náročná a jejich krmení je také velmi snadné. To, co zabere nejvíce času a úsilí je čištění akvárka. V poslední řadě můžete zvolit například leguána nebo chameleona, za předpokladu, že nesnesete pohled na hada, který si pochutnává na živé myši, jsou oni pro vás tou správnou volbou. Stejně tak jako hadi, potřebují chameleoni a leguáni terárium, musíte tedy počítat s tím, kam si jej uložíte.