Top Menu
Menu

Dno bazénu vyčistíte i s ručním bazénovým vysavačem

0 Comments

Péče o zahradní bazény vyžaduje instalaci podpůrných prostředků, bez nichž by nebylo možné docílit požadované čistoty vody. Základ tvoří filtrační okruh s pohonnou jednotkou – čerpadlem a nádobou s filtračním pískem, případně papírovou kartuší, kudy prochází voda, aby se uvnitř filtrační náplně zachytily mechanické nečistoty. Žádné čerpadlo však není natolik výkonné, aby se ve filtraci zachytilo úplně vše, část nečistot ulpívá na dně, a pokud bychom je tam ponechali delší dobu, vytvořil by se tam pravděpodobně bakteriální sliz a povlak vodních řas, což by výrazně narušilo čisticí proces a zvýšilo by to i spotřebu bazénové chemie.

dívka v bazénu

Proto k základnímu příslušenství patří i bazénové vysavače. Na trhu se propagují tři kategorie těchto výrobků, odlišné od způsobu zapojení a základní funkce. První z nich jsou zcela automatické stroje, s vlastním filtračním zařízením i pohonem, naprosto nezávislé na bazénové filtraci. Do druhé kategorie jsou zařazeny poloautomatické systémy s vlastním pohonem, ale připojené ke stávající filtraci. Vykonávají však pouze náhodný pohyb a tak nemáte jistotu, zda odsají veškeré ? nečistoty.

Třetím typem výrobků je ruční bazénový vysavač. Vlastně je to pouze nástavec na teleskopickou tyč, který se připojuje k filtračnímu okruhu, a veškerá práce pak spočívá na lidské obsluze. Má to ovšem několik zásadních výhod:

voda v bazénu

Za prvé – pokud jste důslední, vyčistíte dno bazénu naprosto precizně, jako kdybyste používali robotický vysavač.

Za druhé – budete vykonávat fyzický pohyb, a to takový, který vám určitě prospěje. Práce s ručním vysavačem zlepšuje kondici a procvičuje svalstvo břišní a zádové, svaly ramen a paží, takže zároveň uděláte něco prospěšného i sami pro sebe.

Za třetí – ruční nástavce jsou velice levné, utratíte za ně jen několik stokorun, takže to nijak významně neovlivní váš rodinný rozpočet. A pokud se nástavec pokazí, nebo jej nedopatřením poškodíte, nebude to znamenat nic tragického.