Top Menu
Menu

Zázrak jménem zelená káva

0 Comments

·        Co je to zelená káva?

Často se setkáváte s mýty, že tento nápoj nemá nic společného s kávou. Kdokoli to říká, možná narazil na syntetický nápoj s příchutí kávy a mohl si jméno špatně zapamatovat. Ve skutečnosti se není čeho bát. Zelená káva je stejná jako káva používaná k přípravě espressa nebo cappuccina. V čem je tedy jiná? Zelená káva není pražená, takže má jinou chuť a mírně odlišné chemické složení než tradiční černá káva.
misky s ovocem a zeleninou s kávou

·        Jemná chuť a stimulace zelené kávy

Tato odrůda kávy má mnohem mírnější chuť než její klasický protějšek. Může se zamlouvat lidem, kteří nemají rádi hořkost nebo kyselé tóny. Skvěle chutná s mlékem, ale také bez přísad. Zelená káva také poskytuje mírnější a déle trvající stimulaci – v tomto ohledu je spíš jako maté nebo zelený čaj.

·        Zelená káva pro hubnutí

Vlastnosti hubnutí jsou pravděpodobně nejžádanější výhodou používání zelené kávy. Prozatímní výzkum potvrzuje její účinnost a vysvětluje mechanismy takového konání. Zelená káva pro hubnutí se používá jako nápoj, tak i ve formě doplňku stravy v kapslích nebo prášku, někdy v kombinaci s jinými přísadami. Za svoji činnost v této oblasti vděčí nejen stimulaci metabolismu a spalování tuků kofeinem. Nepražená zrna také obsahují kyselinu chlorogenovou, která potlačuje záchvaty hladu a snižuje absorpci glukózy v trávicím traktu. Tento dvojitý efekt znamená, že kombinace zelené kávy se zdravou výživou a fyzickou aktivitou rychle přinese viditelné výsledky.
kávovník rostlina

·        Dopad zelené kávy na zdraví

Zelená káva poskytuje velké množství antioxidantů a obsahuje vitamíny a minerály. Díky tomu hraje roli v prevenci civilizačních chorob. Kromě toho podporuje čištění těla a podporuje jeho fungování zevnitř. Je známá svým ochranným účinkem na játra a také podporou regulace krevního tlaku. Jak vidíte, zelená káva má mnohem více výhod.
Zelená káva a vzhled kůže
Nápoj vyrobený z čerstvých kávových zrn může mít také velký vliv na vzhled pokožky. Počínaje tím, že zelená káva pomáhá v boji proti celulitidě v důsledku přítomnosti kofeinu. A končící skutečností, že je bohatá na polyfenoly nebo antioxidanty. Lidé, kteří pijí pouze zelenou kávu, nebojují s dehydratací a šedivění jejich pleti, což je problém milovníků silné černé kávy.