Top Menu
Menu

Výroba 3D tiskem

0 Comments

Různé metody

Když chceme vyrobit určitý produkt, tak musíme stanovit vhodnou metodu výrobu, postup, materiál a řadu dalších věcí, abychom docílili dobrého výsledku za slušnou cenu. Nyní máme možností již opravdu dost a stále se vyvíjí nové. Jednou z variant, které tu nejsou zas tak dlouho je 3D tisk. Sice už jeho vynález přišel dříve, ale masivní rozšíření zažívá až v současné době.

model výrobku

Moderní stroje dosahují velmi solidní přesnosti, takže výsledné výrobky můžou být různě tvarované se všemožnými prvky, protože tryska se nám pohybuje v trojrozměrném prostoru a pohyb je řízen elektronicky. Někdy je potřeba podpor, protože vrstvy jsou postupně nanášeny na sebe, takže vrstva nemůže být natisknutá jen tak do vzduchu, protože by došlo před vychladnutím ke zborcení. Škála materiálu není rozhodně nijak malá, přičemž každý má jiné vlastnosti a podmínky pro tisk, takže si z nich musíme dobře vybrat, aby produkt splňoval účel, pro který jsme jej vyrobili.

Profesionální výroba

Pro hraní s 3D tiskem doma nám bohatě stačí i nějaká levnější tiskárna. Za pár tisíc můžeme zákoutí zařízení, které bude mít dobrou přesnost a kvalitu tisku. Naučíme se tu kompletní proces 3D tisku od vytvoření modelu přes nastavení tisku až po přebírání hotového výrobku. Výhodou je, že na tiskárně si můžeme vytisknout vylepšení pro dané zařízení a podobně. Hodně lidí to opravdu zaujme a tráví takto následně dost času.

ozubení tiskárny

Třeba takový modelář si může tisknout věcí pro své modely a vylepšovat je, aby byli ještě detailnější. Můžeme být však i v jiné situaci, kdy například budeme potřebovat vytisknout určitý předmět, ale nemáme svou vlastní tiskárnu či k tomu není vhodná rozhodně to není překážkou, protože svůj model můžete zaslat 3D tisku Zlín. Ty už si poradí s výběrem materiálu i nastavením tisku, a proto Vy už se můžete těšit jen na hotový předmět. Nemají problém Vám dodat klidně menší sérii výrobků.