Top Menu
Menu

Uvolněte si doma místo

0 Comments

Nedostatek místa doma se dá řešit hned několika způsoby. Ten nejefektivnější je stěhování. To ale není volba pro každého. Pro takové je tu výměna nábytku.

Uvolněte si doma místo

Život v malé garsonce je pro někoho takřka nepředstavitelný, pro druhého je to všední realita. Pokud v garsonce žije jeden člověk, případně pár, ještě se to dá vydržet, ale nedostatek místa plynoucí z malého obytného prostoru začne být vysoce nepříjemný ve chvílích, kdy se rodina rozroste o jedno či dokonce více dětí. Pak je potřeba uvolnit každý myslitelný centimetr obytné plochy. To se samozřejmě snadno řekne, ale realizace není ani náhodou tak snadná. Pochopitelně, ideálním řešením je výměna stávajícího bytu za větší, ale to mnohdy není příliš možné, a to ať už z finančních či jiných důvodů. I tak se s takovou prekérní situací dá něco dělat.

Prosklený šatník

Nejlepším způsobem, jak uvolnit plochu, je vyházet nepotřebný nábytek. Nemusíte se zbavovat úplně všeho, ale třeba nábytek s úložištěm nebudete potřebovat. Jak je to možné? Jednoduše, koupíte si místo něho nový, mnohem praktičtější. Vestavěné skříně jsou v mnoha ohledech lepší než ty klasické, ale hlavním důvodem, proč sáhnout zrovna po nich, je fakt, že se instalují do stěn.

Jsou praktické

Opravdu se nejedná o nábytek, který by se vyznačoval kdovíjak velkou stylovostí. Zde se hraje hlavně na účelnost. Konec konců, jak by také ne, když z celého těla jsou obvykle vidět pouze dveře. Ty mohou být v tomto případě jak klasické rozevírací, tak i posuvné. Způsob otevírání si zvolte podle toho, co vám více prostorově vyhovuje. V některých případech je lepší zvolit si první variantu, v jiných zase druhou. Ani jeden způsob není vyloženě dobrý nebo zlý.

Skříň

Stěny

Hodně lidí, kteří o tomto typu nábytku uvažují, má starosti s tím, jestli budou stěny v jejich bytě vhodné k instalaci vestavěných skříní. To se dá zjistit pouze jediným způsobem, proměřováním. Výrobce k vám pošle lidi, kteří udělají předběžná měření a pak rozhodnou. Naprostá většina lidí bydlí v bytech, které mají stěny vyhovující. Bylo by hodně smolné, kdybyste vy mezi ně nepatřili.