Top Menu
Menu

Udělejte svoje bydlení útulnějším

0 Comments

Našli jsme pro vás několik tipů, jak si z vlastního bydlení udělat ještě útulnější prostředí než doposud. Nemusíte dělat velké změny, spíše drobnosti, které z vašeho bytu udělají místo, kam se budete vracet s ještě větší radostí, než tomu bylo do teď.

byt bez zbytečných dekorací


        Materiály

Nemusíte se stydět za to, jako materiály doma máte. Nesnažte se je zakrývat či maskovat. Neschovávejte dřevěné trámy, nezakrývejte části podlahy, ať už jde o PVC či vinylový materiál jen proto, aby nebyly vidět. Naopak, pořiďte si koberec třeba jen k vaší sedací soupravě.


        Přehoz či polštářek

Uhlazená domácnost bez zbytečných designových doplňků může být na první pohled studená, proto si například na velkou sedací soupravu pořiďte alespoň několik málo vhodných polštářků. Kromě toho, že z vašeho obývacího pokoje takové polštářky udělají přívětivější místo, které bude lákat k odpočinku, získá pokoj opravdu útulnější vzhled. Stejně tak zapůsobí i přehoz či deka. Na první pohled navodí příjemnou a pohodovou atmosféru hodnou odpočinku.
polštářky a přehoz


        Osvětlení

Nepříjemné a syté světlo je vhodné, pokud budete něco šít či psát, ale pokud si chcete připadat pohodlně a komfortně, určitě oceníte vy i vaše mysl letmé osvětlení například lampičky v rohu místnosti či decentní světlo ze svíček.


        Dekorace

Někdo má dekorace rád, ale v dnešní době se od spousty drobností upouští a lidé raději mají čisto bez prachu a bez spousty drobností, které prach akorát chytají. Samozřejmě ale část našich životů i osobností by nás v našem bytě měli upozorňovat na to, že jsme doma. Ať už to budou fotografie, obrázky či upomínky z cest. Myslete na to, ať jich není moc, ale když už dekorace budete mít, dbejte na to, ať jsou skutečně spíše osobní záležitostí než komerčním prvkem. Pokud tedy zrovna konkrétně po té nádherné váze netoužíte tolik, že by vás trápilo, kdybyste ji doma neměli.