Top Menu
Menu

Tančící obchod?

0 Comments

Ano, slova taneční, tanec a tak podobně je spojena se slovem swing. Ovšem pokud se domníváte, že se při tomto obchodování tančí právě tento druh tance, jste drobátko vedle. Ono prostě a jednoduše řečeno, není swing jako swing.

Nejprve se zkusíme podívat na extra stručnou definici, ale jen proto, abychom pochopili, že to nechápeme. Takže tedy swingové obchodování forex, je zjednodušeně řečeno střednědobý obchodní styl.

bankovky

Pokud víte oč jde, závidím vám a pokusím se o další vysvětlení. Střednědobý může znamenat jeden den, ale také půl roku, takže výraz střednědobý asi nebude tou pravou definicí, ale přesto se běžně v této branži používá. V podstatě jde o to, naučit se obchodovat v nějakém časovém období. A zde je třeba využít například kombinaci fundamentálních a technických analýz. Zdůrazňuji například.

Každý obchodním používá nějakou „taktiku“, pokud to tak lze nazvat, a právě swingové obchodování je jen jedna z mnoha.

Anglicky se tomu říká swing trading a pojí se na excelentní likviditu a také dostatek volatility.

tabule

Což je asi velmi zajímavé pro toho, kdo tohle umění ovládá. V krátkém období se prostě může zadařit. Swing trader totiž nesleduje grafy a další věci dlouhodobě, nemá na to většinou čas. Pracuje víceméně s myšlenkou cyklického pohybu na trhu jako takovém, kdy tento trenduje, následně může konsolidovat a posléze se vrací zpět do rozeběhnutého trendu.

Jsem přesvědčen, že jste z tak krátkého článku ne vše pochopili, ono to asi ani nejde. Je to trošku složitější problematika. Ovšem výše podaný odkaz vás přesune na web, kde se lze spoustu věcí přiučit, ale kde získáte i základní znalosti, kdybyste si chtěli swingové obchodování vyzkoušet. Je to pro každého, takže stačí jen se toho nebát a kliknout na zmíněný link výše. Podle toho, co se tam pak dočtete můžete snadněji odhadnout své šance.