Top Menu
Menu

Skutečně dětská tahací harmonika funguje?

0 Comments

Asi každý ví, že děti si rády hrají na hudebníky. Rády hrají na piáno, kytaru, nebo bubnují na bubínek, ke zděšení svých rodičů. Ačkoliv se totiž našim potomkům zdá, že ze svých nástrojů vyluzují hudbu hodnou velkých mistrů, pravda je, že výsledek obvykle působí poněkud… disharmonicky.

Podíl na tom samozřejmě nemají jen hudební dovednosti, či spíše neznalost, malých muzikantů, ale také fakt, že tyto nástroje, určené primárně pro děti, nejsou zrovna, co do kvality zvuku, příliš dobré. Řekněme, že to nebyla priorita. Místo toho se výrobci soustředí na přidání co nejvíce blikajících žároviček a případně i nahraných melodií známých písní.

tharmonika1

Není však pochyb o tom, že tato hudba, kterou sami vyrábí, působí našim ratolestem velkou radost. A tak mlčky trpíme, zatímco náš potomek si hraje na Chopina či Beethovena. Avšak ne všechny nástroje jsou pro děti vhodné.

Žádnou novinkou nejsou například nejrůznější (v naprosté většině případů elektrická) piána, bubínky, kytary či dokonce housličky. Pak jsou ale takové, které prakticky nevidíme. Příkladem může být i dětská tahací harmonika.

Pokud se v ní vaše dítě shlédlo, pak nezbývá než popřát hodně štěstí s hledáním. Není pochyb o tom, že ta klasická je pro malé ručičky příliš velká a nemotorná. S největší pravděpodobností ji nebudou schopny ani natáhnout, natož aby na ni hrály.

tharmonika

Proč je tak špatně k sehnání? Důvod je jednoduchý: zkrátka není dostatečně populární a příliš se neprodává. Výrobcům se tedy nevyplatí ji vyrábět, a obchodům mít ji na skladě, jen aby si ji někdo jednou za čas koupil.

Tím ovšem nechci říct, že neexistuje. To totiž není pravda. Existuje, a je k nalezení, jen je potřeba trochu téměř detektivní práce. Můžete například zkusit koupit ji přes internet, jen si dávejte pozor, od koho kupujete, abyste o své peníze nakonec nepřišli. Bude to práce, ale věřte, že ta radost v očích vašeho dítěte za to stojí.