Top Menu
Menu

Přestavba silničních vozidel

0 Comments

Nesplňuje sériově vyrobený automobil vaše nároky potřeby a přání? Pokud máte dostatek finančních prostředků, není žádný problém oslovit renomovanou firmu a nechat si svůj automobil přestavět dle svého přání a potřeb. Pokud třeba potřebujete ve svém autě mobilní kancelář, vědeckou laboratoř, lůžkovou úpravu nebo úpravu pro invalidního člena rodiny, nic není opravdu v dnešní době nemožné. Takésehnat firmu na různé zámečnické, elektrikářské, truhlářské, čalounické a krejčovské práce nejsou žádný problém.
Za přestavbu silničního vozidla se považuje změna nebo úprava podstatných částí mechanismu nebo konstrukce provozovaného vozidla a samozřejmě tato změna musí být řádně úředně schválena s dodáním příslušných a předem daných dokladů.
sanitka a vrtulník
Vestavby vozidel
Úprava vozidel se provádí uvnitř vozidla s možnostmi speciálních vnějších úprav, jako jsou např. výsuvné markýzy, stožáry, speciální střešní nosiče apod. Prostor pro řidiče musí být oddělen od zadního prostoru pevnou nebo posuvnou přepážkou, dle typu vozidla.
Nástavby vozidel
Provádí se převážně speciální konstrukcí, umístěnou na podvozku vozidla a vybavenou dle přání zákazníka.
pojízdná prodejna
Přestavby vozidel
Většinou zcela mění účel použití vozidla a často vyžadují zásah do konstrukce. Takovéto zásahy se vždy provádí ve spolupráci s renomovanými konstruktéry. Přestavba vozidla musí podléhat schvalovacímu řízení Ministerstva dopravy.​
Takže, v závěru ze svého automobilu můžete mítmobilní dílnu, pojízdnou prodejnu, chladírenské a mrazírenské vozidlo, nebo třeba speciální vozidlo určené pro zdravotníky, policii, vojáky. Je známa firma, která používá své luxusní, přestavěné vozy jako vozy pohřební. Po úpravě také můžete z auta mít přepravník pro živá zvířata nebo vozík pro přepravu materiálu. Někdy je potřeba jen drobná úprava truhlářská, jako například výroba nábytku na míru, obklady boků či pevné podlahy. Také elektrikářské práce jsou žádané, montování alarmů, navigačních systémů nebo speciálního osvětlení či vybavení vozu 230/400V soustavou. Nesmíme opomenout, že tyto práce vyžadují ovšem revizi.