Top Menu
Menu

Když zařizujeme byt

0 Comments

Bydlení je velmi důležité v životě každého člověka. Zázemí, které nám bydlení poskytuje, každý potřebuje a většina lidí pracuje cílevědomě na tom, aby bylo co nejlepší. Velmi často se ale stává, že mladí lidé v návalu euforie ze své samostatnosti byt zařizují jen podle oka, co se jim líbí. Neradi slyší, že věci musí sloužit dost dlouhou dobu, měly by být kvalitní a praktické. Zejména tehdy, když jsme omezeni malým prostorem, je výběr velmi důležitý. Abychom mohli dobře fungovat, každý potvrdí, že velmi záleží na kvalitním odpočinku.
nevhodné spaní
Dobré vyspání nám zaručí, abychom se ráno probudili svěží a v dobré náladě. Jak ale zařídit byt, aby to dobré vyspání bylo garantované? Mnohé dvojice řeší spaní na rozkládací sedací soupravě. I když inzertní katalogy nábytku říkají, že sedací soupravy garantují dobrý odpočinek, není to tak jisté. Spíš by se dalo přiklonit k tomu, že sedací souprava by měla sloužit jako rezerva k tomu, aby se mohl s námi v bytě vyspat i host, když je to třeba. Na stálé spaní bychom měli volit lůžko, které má určité zdravotní garance.
Co je důležité, aby byl náš byt i pro odpočinek
–         Lůžko by mělo mít rošt, který dobře odpruží matraci, a tak zaručí i správnou polohu naší páteře v době spánku
–          Matrace by měla být taková, aby vyhovovala zdravému spaní. Měla by být z prodyšné hmoty, abychom se nepotili. Pevnost matrace volíme dle toho, jestli preferujeme spíš tvrdší podklad nebo měkčí. Některé matrace mají své zóny, kdy určitá část těla dostane tu správnou oporu.
–          Dbáme i na tvar a náplň polštáře. Na trhu je velký výběr. Velmi často se stane, že nevhodným podložením krku ve spánku dojde k blokádě krční páteře, což nám způsobí nemalé problémy. Některé polštáře jdou otevřít a podle potřeby ubírat nebo dodávat náplň, čímž si můžeme modifikovat své potřeby pro polohu hlavy.
pohodlné lůžko
Proto pokud budete zařizovat své bydlení, myslete nejen na estetiku, ale i na praktické a pohodlné bydlení, které je jen a jen na vás. V případě pochybností bychom měli vyhledat poradenství, které je při každém obchodním domě s nábytkem.