Top Menu
Menu

Kde půjčují podnikatelům?

0 Comments

Soukromí podnikatelé mají tu výhodu, že jsou jejich příjmy neomezené a oni si tak mohou vydělat klidně i přímo neskutečný balík. Ovšem v tomtéž se ukrývá současně i nevýhoda, a to ta spočívající v tom, že příjmy podnikatelů nejsou omezeny v žádném směru, a tak může dojít i k tomu, že se někdo takový třeba i sebevíc snaží, a přesto si nevydělá klidně vůbec nic, ba naopak může vést jeho počínání i k prodělku.

Peníze jsou prostě něčím, co právě soukromým podnikatelům nikdo nezaručuje. A i kdyby tito měli umírat hlady, je to těm ostatním jedno.

prasátko a mince

Ale až tak daleko se to nemůže nechat dojít. A když tak někomu jeho podnikání nevynáší, je prostě nutné sehnat peníze někde jinde. A to třeba i za cenu toho, že si je někdo takový jenom půjčí.

I půjčka může nejednou přijít soukromým podnikatelům vhod. A to proto, že i tou se dají nahradit výpadky v rozpočtu do doby, než se vše zase obrátí k lepšímu. Ovšem aby se tak stalo, je třeba zajistit, aby se nějaká ta dostatečně výhodná půjčka vůbec získala. A to určitě není samozřejmost.

I když někdo takový půjčit skutečně potřebuje, i když má tento jen ty nejčistší úmysly, může narazit na odmítnutí. A to klidně i nejednou. A to z toho prostého důvodu, že se u většiny půjček vyžadují záruky splácení, jež jsou natolik značné, že je podnikatel v nesnázích zkrátka není schopen splnit.

přehnuté bankovky

A pak, když už se zdá vše beznadějné, se objeví spása, kterou je americká nebankovní hypotéka. Ta je totiž dostupná i hodně problematickým žadatelům, i mnohým z těch, jimž by jinde nevyhověli.

A co taková nebankovní hypotéka obnáší? Tady stačí vlastně jenom mít na dohodnuté splátky a zaručit se za řádné splácení tím, že se dá nebankovní společnosti do zástavy nemovitost. A rázem je prakticky jisté, že se půjčka poskytne. A podnikání může být spaseno, byť by byly problémy jeho provozovatele sebevětší.