Top Menu
Menu

Jakou? To že použili smrkové dřevo

0 Comments

A to byla velká chyba, odborníci uvádějí, že tady by mělo být samozřejmě pravidlem, že se při budování schodiště, které má být ze dřeva, tedy dá se říct, že z tradičního materiálu, se musí jednat o dřevo tvrdé. Což měkká dřeva, ke kterým patří například nejen uvedený smrk, ale také i bříza, se za velmi krátkou dobu používání chozením mohou opotřebovat. Tady je na místě používat dřevo tvrdé, například z dubu nebo buku, popřípadě si vybrat i z jiných dřev, označovaných jako exotické. Například teak, ten je dostatečně tvrdý a odolný. U výběru schodiště a samozřejmě jeho zábradlí je určitě důležité při jeho plánování výstavby se zaměřit na to, jaká je zde náročnost údržby.

zábradlí jednoduché

Tady nejsou vaše obavy na místě, v současné době a její nabídce, jsou materiály, které právě tu nenáročnost údržby splňují na sto procent. Takové zábradlí na schodiště vyrobené z nerezu splňuje nenáročnost údržby beze sporu. Stačí jen hadřík na jeho ošetření, popřípadě použít na odstranění otisků prstů nějaký speciální přípravek. Tyto zvláštní a speciální přípravky jsou v dnešní době vyráběné na bázi moderních nanotechnologií. Ale není to jen provedení z nerezu, zábradlí můžete mít i z leštěné oceli, nebo se materiály, z kterých se vyrábí, mohou samozřejmě bez problémů různě kombinovat.

zábradlí v domě

Například u těch vyrobených ze skla, které se také pyšní tím, že stejně jako nerezové mají také minimum údržby, máte možnost je využít v kombinaci s nějakým jiným materiálem. Zde se může jednat o dřevo, ale také i o nerezovou ocel. Poslední uvedený materiál může mít různé úpravy svého povrchu. Podle použité technologie může být tento materiál nejen broušený, ale také kartáčovaný a leštěný. Pokud se jedná o využití skla, můžete mít nejen čiré, ale také s různým potiskem, nebo i kalené barevné sklo, či sklo mléčné nebo i kouřové.