Top Menu
Menu

Jaké předpoklady mít, pokud se chcete stát dobrým podnikatelem?

0 Comments

Je několik věcí, které je dobré mít tak nějak od narození. Jsou to věci, které se nenaučíte a je dobré je mít v sobě. Zároveň i věci, které jste získaly během života, mohou být pro Vaši úspěšnou podnikatelskou dráhu stěžejní! Které z nich to jsou? To se dozvíte o několik řádků níže.
dovednosti manažera

Mít ostré lokty je základ úspěchu

Umět si říct, co chci, je neuvěřitelně důležitou vlastností i v životě někoho, koho podnikání ani tolik nezajímá. Umět říci slovo ,,ne” je možná ještě důležitější. Dát najevo své zájmy a schopnost stát si za svým názorem je vlastnost, kterou nepochybně musí oplývat každý dobrý podnikatel nebo manažer. Jak jinak by měl být úspěšný, když by se neustále musel podřizovat ostatním? Asertivita vyjednávání jde s těmito vlastnostmi ruku v ruce. Bez ní se jednoduše neobejdete.

Být trochu diplomat také není na škodu

Často se stane, že budete muset přistoupit ke kompromisům. Není zkrátka možné vždy stoprocentně vyhovět všem, proto je dobré umět vyjednávat o podmínkách, umět je slušně podat a zároveň tak vyjít vstříc i ostatním. Takové chování Vám může mezi známými ale i mezi obchodníky přinést dobré jméno, jelikož vysoko postavených lidí s diplomatickými rysy není mnoho.
kravata muže

Zkušenosti s obchodem a reklamou

Pokud jste z rodiny, které se živí podnikáním, vlastní například nějakou firmu či závod, máte samozřejmě výhodu. Umět se pohybovat v administrativním prostředí, umět pracovat s penězi a mít přehled i o tom, jak udělat ,,dobrou” reklamu, to jsou obrovské plusy, které Vám mohou velmi pomoci na trhu práce. Velmi dobré předpoklady pro podnikání mají tedy také studenti vysokých škol se zaměřením na ekonomiku nebo středních obchodních škol.
 
Důležitým fakt na závěr je, že podnikat můžete začít kdykoliv, podnikat však nemůže kdokoliv.