Top Menu
Menu

Dlažba pro venkovní využití

0 Comments

Abychom se venku nemuseli brodit mokrou trávou, tak je zapotřebí mít kvalitní dlažbu, jenž bude sloužit. Kamenná Vám zajistí rozhodně dlouhou životnost.

Dlažba pro venkovní využití

Chození i ježdění autem

Na místech jako je třeba dvůr, nebo prostor před domem se pohybujeme velmi často, a proto je důležité, abychom si při tom nezašpinili body, když jdeme do práce a tak dále. Tráva je sice hezká a oproti holé hlíně půdu zpevní, akorát je problém v tom, že je často mokrá a podobně. Proto je zapotřebí mít pevný chodník, po kterém budeme moci chodit, jak se nám zlíbí, a to každé roční období při jakémkoliv počasí. Dlažba často není určena jenom pro člověka, protože když ji máme před garáží, tak musí být rozhodně vhodná i pro ježdění autem

kamenná dlažba

. Z toho plyne, že hned na začátku musíte počítat, jaká na ni bude vyvíjena zátěž, protože kdybychom vzali kachličky a jenom je položili na zem, tak po pár přejetích autem nebudou mít rozhodně stejné spáry. Podloží se nejčastěji dělá ze dvou vrstev kamínků, kdy první jsou hrubé a na ně přijdou jemné, přičemž každá vrstva se udusá, aby výsledkem byl chodník, který je stále rovný a hezký.

Kamenný typ

Když se podíváme, jaký typ je často volen, tak se jedná rozhodně o dlažbu zámkovou, protože ta není nijak drahá, po složení vypadá dobře a má skvělou odolnost, což jenom podtrhuje její oblíbenost. Při dobrém podloží a sestavení po ní klidně můžeme jezdit osobním automobilem. Někam na zahrádku a do prostor, kde si chceme užívat se bere často větší ohled na vzhled, protože záleží na tom, jak dlažba vypadá.

kamenná dlažba

Kamenná dlažba venkovní https://www.stoneexpert.cz/kamenna-dlazba-venkovni/ skutečně zajistí nádherný vzhled, o kterém rozhodně nemůže být pochyb. Oproti takové zámkové dlažbě se jedná totiž o přírodní materiál, který je výjimečný a skutečně má své kouzlo. Často se jedná o nepravidelné tvary, které si můžeme poskládat, jak se nám zlíbí, aby byli přesně podle našich představ. Mnohdy se volí k bazénům, protože v okolí něj potřebujeme mít čisto, takže tráva se nehodí. Dlažba je odolná proti mrazu a jiným venkovním vlivům, takže bude i po letech stále hezká.

4.2/5 - (4 votes)