Top Menu
Menu

Co dělat, jakmile se ochladí

0 Comments

Co dělat, jakmile se ochladí a už holt není počasí na koupání? Majitelé menších koupacích zařízení, nafukovacích a malých nadzemních koupacích zařízení tuto otázku vůbec řešit nemusí, protože tyto malé koupací zařízení pouze celé vypustí, vyčistí a vysuší a prostě a jednoduše uloží do sklepa, kde přečká až do dalšího léta. Ovšem majitelé větších koupacích zařízení či zapuštěných bazénů do země tohle udělat nemůžou. Za prvé by to bylo finančně náročné, každý rok znovu napouštět celé koupací zařízení a za druhé hodně neekologické, protože by spotřebovali velkou spoustu vody. U takovýchto koupacích zařízení, jakmile nastanou chladné dny, přichází čas na tak zvané zazimování bazénu.

bazén zima

Na zazimování bazénu není opravdu vůbec nic složitého. Pouze zkontrolujete kvalitu vody, jako jste byli zvyklí po celou koupací sezónu, dodáte všechny potřebné přípravky, hlavně pokud vodě schází chlor či je PH vody v nesprávné poloze a ještě naposledy projedete celý obsah filtrací. Jakmile je voda dokonale čistá, přichází čas na odpuštění vody pod úroveň filtrace, protože i hadice a celá filtrace se musí vyprázdnit, aby v ní nezamrzala voda. Dále je nutné odstranit z hladiny vody plováky, teploměr a další plovoucí předměty. Je dobré použít zazimovač, což je přípravek, který se postará o vodu po celou zimu. Dobře jej v celém obsahu rozmíchejte, aby se dostal naprosto všude.

prší na bazén

Dále je dobré na hladinu vody vložit tak zvané dilatační plováky, které ochrání stěny Vašeho koupacího zařízení před poškozením vlivem mrazu. No a nakonec už jen zakryjete plachtou, která ochrání vodu před vlivy počasí, a máte hotovo. Jak vidíte, opravdu nejde o nic náročného ani složitého, ale je potřeba vše provést důkladně. Pak už se jen můžete těšit na další koupací sezónu, protože si můžete být jisti, že o Váš bazén je dobře postaráno.