Top Menu
Menu

Čím krmit psa, co je pro něj nejlepší?

0 Comments

Tato otázka je často kladená. Co je pro psa nejprospěšnější strava. Dříve se psi krmili zbytky z našich stolů, což není však velmi zdravé, pro psa není vůbec prospěšné pojídání kořeněného jídla. Pejskům jsme začali vařit speciální porce, ale také to není ideální, pro psa je vařená strava těžce stravitelná. Nejlepší alternativou pro většinu z nás se staly psí granule. Na trhu jich je veliký výběr, podle toho jak velkého a starého psa máte, dokonce existují i různé příchutě a různá kvalita sušeného krmiva. Tohle krmení psa je velmi pohodlné a výrobce nám zaručuje, že obsahuje všechny živiny, které náš mazlíček potřebuje a nic mu rozhodně nechybí.štěně v misce.jpg
Nyní se vraťme k masu. Někteří chovatelé se k němu vrací, nýbrž ne k vařenému masu, ale syrovému. Naši domácí psí, ať už se to dneska občas nezdá, jsou pořád potomky divokých vlků, syrové maso je pro ně lépe stravitelné než vařené a je pro ně velmi výživné. Této metodě krmení říkáme zkratkou BARF = Bones and raw food (kosti a syrová potrava)
Jaké jsou výhody této metody?
Podle některých studií, krmení syrovou stravou zmírňuje některé choroby u našich pejsků. Jedná se jak o nemoci, tak třeba také o alergie. Toto krmení by mělo vést k lepší imunitě. Pokud chcete tuto metodu praktikovat, je lepší začít od začátku, ne až se u psa ukáže nějaký zdravotní problém. Mladý pes si rychle na živení se touto stravou zvykne. Samozřejmě byste se měli poradit s někým, kdo tomu rozumí nebo si alespoň najít jídelníčky pro mazlíčky na internetu. Důležité je, aby byla strava pestrá.dvě tmavá štěňata.jpg
Nevýhody BARF
Potřebujete mrazák, velký mrazák. Každé syrové maso musíte nechat zmrazit alespoň na 48 hodin. Tím zajistíte, že právě zmražením se odstraní všechny možné bakterie a maso vašemu pejskovi nemůže nijak ublížit. Finanční stránka věci je taková, že BARF ve většině případů je dražší než sušené krmivo.
Tato metoda není určitě pro každého, je to pracnější než nasypat misku granulí, ale pokud chcete pejska živit, tak jako se živil dříve a zaujalo vás to, směle do toho. Není to nic zas tolik náročného.