Top Menu
Menu

Bez peněz to nejde

0 Comments

V podnikání se může, ale také ani trochu nemusí dařit. To podle okolností. A pokud se právě nevede dobře, nejde o nic potěšujícího. Protože ten, kdo se tu postavil na vlastní nohy a rozhodl se, že bude sám svého štěstí strůjcem, se najednou počíná řítit do pomyslné propasti a zdá se, že tento pád nedokáže nic zastavit. Protože jsou-li zde zrovna panující potíže nad síly takového podnikatele, nemůže se dotyčný spolehnout na to, že mu s řešením jeho starostí někdo pomůže.

Pomoc pro takové podnikatele v podobných situacích spočívá nanejvýš tak v možnosti vzít si někde podnikatelskou půjčku a s pomocí investování této dosáhnout postupné nápravy a opětovné cesty vzhůru.

thajské mince

Jenže i s půjčkou to tu bývá často nesnadné. I kdyby o ni jevil takový soukromník sebevětší zájem, není jisté, že ji dostane, a to bohužel právě kvůli problémům, jež tento má. Někomu, kdo má jen nízké příjmy či je dokonce bez těchto, někomu, kdo má záznamy v registrech dlužníků a třeba i exekutory v patách, totiž banky pomáhat zrovna netouží. Banky chtějí mít jistotu, že své peníze zase dostanou zpět, a i stín pochybností tu stačí k tomu, aby raději nevyhověly a neposkytly takovému podnikateli ani korunu.

visící bankovky

A tak je nakonec vlastně učiněným štěstím, že existuje i nebankovní společnost, u které se nabízí americká hypotéka bez registru. To je totiž přesně taková půjčka, jakou podnikatelé v těžkých časech potřebují, to je často ta jediná alternativa, jež dokáže podnikatele zachránit. Protože zde se nemusí dokládat dobře vypadající daňové přiznání, zde nejsou potřeba ani horentní příjmy, ani registry dlužníků bez poskvrnky a podobně. Tady se namísto toho dokládá jen schopnost splácet provázená zárukou v podobě zástavy nemovitosti.

A tak se zrovna zde dají snadno sehnat finanční prostředky, jimiž lze nejeden soukromý podnik zachránit před úpadkem.